Rubber Dots | Audioriver 2015

Festiwale, Nowa muzyka

6 Lip 2015   , Video

Teledysk Rubber Dots promuje kompilację festiwalu Audioriver.Stopklatka_1

Właśnie pojawił się klip promujący kompilację „Audioriver: 10 Years In Plock”, czyli pierwsze wydawnictwo płytowe jednego z najważniejszych polskich wydarzeń muzycznych. Obraz powstał do singla „Lead Singers Talk Too Much” duetu Rubber Dots i został w całości nakręcony w mieście, w którym festiwal jest organizowany.

Myślę, że wiele osób będzie zaskoczonych, gdy zobaczy, jak wygląda pierwszy teledysk w historii Audioriver” – mówi rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora. „Jesteśmy znani z energii i wielobarwności, a tymczasem klip jest monochromatyczny, dość mroczny i nie pokazuje żadnej imprezy. Zamiast jednak kręcić jakąś radosną reklamę, chcieliśmy stworzyć coś szczerego, prawdziwego i pokazującego Płock od strony dla większości naszej publiczności nieznanej. Stąd pomysł na minidokument o tamtejszych wioślarzach.”

Stopklatka_2

Teledysk Rubber Dots to dzień z życia Łukasza Lewandowskiego, Łukasza Krajewskiego, Damiana Plewińskiego i Adama Witczaka – członków Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. To reprezentanci Polski i utytułowani zawodnicy, którzy podobnie jak Audioriver, choć w innej dziedzinie, na co dzień promują swoje miasto. Za reżyserię i produkcję teledysku odpowiadają Mateusz Erdmann oraz Michał Więckowski.

„Lead Singers Talk To Much” to jedna z piętnastu produkcji przekazanych specjalnie na kompilację Audioriver i dostępnych wyłącznie na niej. „Skąd wybór akurat tego utworu na singel? Trudno w jednej produkcji pogodzić wszystkie twarze Audioriver. Na festiwalu słychać przecież wszystko od techno, przez drum & bass i electro, aż do popu. Utwór warszawskiego duetu łączy jednak w sobie wiele muzycznych światów i – co najważniejsze – oddaje klimat Audioriver. W dużym uproszczeniu: jest ambitny i trochę mroczny, a jednocześnie przecież chwytliwy i porywający. Lubimy myśleć, że właśnie taki jest nasz festiwal” – komentuje Napora.
Audioriver 10 Years In Plock - okladka

http://www.audioriver.pl
https://www.facebook.com/audioriver

,