SANGO-2Bofficial

ŜANĜO – Zmiana Wibracji Ziemi

Nowa muzyka

10 Lut 2015  

 

Na początku był dźwięk, który poruszył ciało, a ciało stworzyło słowo. Natura nie pozostała obojętna wobec mocy mowy ciała i zażyczyła by także ona mogła przemówić.

Tak w skrócie można przedstawić siłę i przekaz muzyki zespołu ŜANĜO.

ŜANĜO (nowy projekt Kamila Rogińskiego z zespołu R.U.T.A) to 9 osobowy skład.
Grupa prezentuje muzykę i taniec wpisując się w nurt
World Music– Muzyka Świata. Artyści biorący udział w przedsięwzięciu to globtroterzy chłonący kulturę świata, uczący się gry od mistrzów z Afryki, Ameryki, Azji, Australii i Europy.

Dzięki tym doświadczeniom oryginalne instrumenty z odległych zakątków globu mogą zabrzmieć wspólnie. W czerwcu tego roku, nakładem Iberia Records / Lou Rocked Boys ukazał się premierowy album zespołu zatytułowany „Zmiana Wibracji Ziemi” . Seria premierowych koncertów odbyła się między innymi w : Austrii, w ramach Festiwalu „Tree Of Life” , na Wrocławskiej Nocy Świętojańskiej, podczas Festiwalu Drum Djemboree , na XX Przystanku Woodstock , na Opolskim Festiwalu DRUM FEST , jak również w Teatrze WARSawy.


Wibracje ziemi, niewątpliwie skierowane są do wszystkich, aczkolwiek, tylko niewielka część będzie potrafiła czerpać garściami z przesłania jaką niesie muzyczna dusza ŜANĜO. Po pierwszych dźwiękach wyczuwamy głęboką, melodyjna opowieść, w jaką słuchacz zostaje oddany. Multi instrumentalność, kunszt i talent kształtują oraz stawiają ŜANĜO na wysokiej półce.

Ambitny projekt, który niesie ze sobą coś więcej niż tylko muzykę. Cześć z Was będzie zdania, iż na tego typu produkcje nie ma miejsca na polskim rynku muzycznym.

Lecz czy natura nieraz już potrafiła obronić się sama?
Zapewne Dusza ziemi, docierająca do nas poprzez muzykę zespołu ŜANĜO będzie tylko mocniejsza!

ŜANĜO

soundcloud
facebook
official page