Shy Albatross – See See Rider

Nowa muzyka

18 Lip 2016   , , Video

shyalbatross15 kwietnia ukazała się debiutancka płyta zespołu Shy Albatross powołanego przez Raphaela Rogińskiego, który współtworzą Natalia Przybysz, Hubert Zemler i Miłosz Pękala.

Shy Albatross, to łączące muzycznie różne kultury – medium. Pierwsza płyta „Woman Blue” na którą składają się utwory autorskie pisane do wierszy folkowych ameryki północnej, nagrana została w kwietniu 2015 roku. Teksty opowiadają o perspektywie kobiety, często postawionej w skrajnych sytuacjach. Tak więc obok lamentów, pieśni głodu i beznadziei, możemy usłyszeć teksty o kobietach gangsterach, czy obdarzonych paranormalnymi zdolnościami. Łącznikiem jest kultura Ameryki w której zawarł się dramat i nadzieja kobiet przybywających do niej z własnej woli lub jako niewolnice. Instrumentarium zespołu jest odzwierciedleniem tej podróży; usłyszymy tu cymbały, balafon, gitarę, mandolinę, wibrafon i inne. Tak samo stylistycznie słyszymy tu bluesa by doszukać się w nim muzyki Afryki, a irlandzkie romanse mieszają się z muzyką najdalszej prerii.

Teledysk do piosenki „See See Rider”, powstał w niezwykle uroczym i magicznym miejscu – Stadninie Koni Fiord w Młodzikowie, gdzie łagodne konie traktowane są z czułością i szacunkiem. Wszystkie elementy teledysku (zdjęcia, muzyka i charyzmatyczny głos Natalii Przybysz) stworzyły całość i wzajemnie się uzupełniają.

Shy Albatross na Facebooku
Warner Music Poland na Facebooku

, ,