Video do singla „Hiroszima”!

Nowa muzyka

14 maja 2015   Video

Polski rynek muzyczny każdego dnia wydaje na świat nowe dziecko.
Czy również i  dla nich znajdzie się miejsce? 

granatowy prawie czarny
Granatowy Prawie Czarny, to formacja muzyczno – poetycka rozciągnięta między bytkowską wieżą telewizyjną przez przełom Czarnej
 Przemszy, na mętkowskich lasach kończąc. Przesadna poezja uzależnień ubrana w przygnębiającą, elektroniczną modern music opartą na brzmieniu klawiszy i programowanych bitach. Pionierzy nurtu „deszcz metal” zafascynowani twinpeaksowym lasem i zapachem niewychodzenia z domu. Otuleni w średnie tempo i technomelancholię pożyczonych syntezatorów.

Skład:
Michał Miczka – bity, szumy
Mathew Steammeat – klawisze, harmona, wokal
Michał Parzymięso – klawisze, wokal
Anton Mitschke – klawisze
Bart Bjorn – mikrofon, teksty

 

Utwór „Hiroszima”, został utrzymany w chłodnej konwencji bez przesadnych dodatków. Słuchacz ma wrażenie wypunktowania tekstu. Daje to obraz stonowanej kompozycji z elementami electro czy ambient. „Hiroszima”, przypadnie do gusty fanom nowej fali, wpisującej się w panujący trend w muzyce, który od jakiegoś czasu na dobre zadomowił się na polskiej scenie.
Można tu pokazać przykład „Happysad” czy „Muchy”, które już od jakiegoś czasu odeszły od ogniskowych gitar, na rzecz syntezatorów i converterów.Trzymamy kciuki za zespół „Granatowy Prawie Czarny”. Oby tylko  ich przyszłość nie rysowała się w takich barwach.

https://www.facebook.com/pages/Granatowy-Prawie-Czarny