Dancing-Salon-Ulica

Warszawskie Combo Taneczne

Nowa muzyka

9 maja 2016   , ,

Nowy album Warszawskiego Combo Tanecznego już w sklepach.

Dzisiaj  Warszawskie Combo Taneczne wydaje nową płytę. Tytuł „Dancing, salon, ulica” nie jest przypadkowy. Słynny przedwojenny autor tekstów Andrzej Włast powiedział kiedyś, że piosenka staje się hitem wtedy kiedy kochają ją dansing, salon i ulica. Te trzy słowa stały się kluczem do selekcji płytowego repertuaru. Jest elegancko, tanecznie i szemranie. „Tango Milonga”, „Twych słodkich ust” czy „Kwiat Paproci” na nowej, drugiej płycie zespołu to już nie tylko piosenki warszawskie, to uniwersalne szlagiery wykonane po warszawsku, z wiernością tradycji. Piosenki dla trzech pokoleń. Do tańca, śpiewania, zakochania i wzruszeń.

Warszawskie Combo Taneczne w składzie: Jan Młynarski – śpiew, bandżola Piotr Zabrodzki – śpiew, bandżo, bandżola Lesław Matecki – gitara, mandolina Sebastian Jastrzębski – gitara Tomasz Duda – saksofon, klarnet Wojtek Traczyk – kontrabas Anna Bojara – piła Gościnnie: Barbara Merdinger – domra Jerzy Jastrzębski – akordeon Michał Zaborski – altówka.

Warszawskie Combo Taneczne to następne pokolenie warszawskich muzyków kultywujących tradycję miasta, utrzymujących przy życiu stare piosenki i opisywany w nich świat. To nie folklor. To kapela, która pozostaje wierna tradycji miasta i jednoczy ludzi niezależnie od poglądów, pochodzenia czy statusu wokół dźwięków najpiękniejszych polski melodii.

Tracklista:
1. Dziś panna Andzia ma wychodne
2. Kącik marzeń
3. Twych słodkich ust
4. Dlaczego właśnie dziś
5. Wódeczka
6. Tango milonga
7. Ecie pecie
8. Chryzantemy złociste
9. Kwiat paproci
10. Mój czarny kot
11. Maniusiu ach
12. Czarnoksiężnik

https://www.facebook.com/WarszawskieComboTanecznewarnermusicpoland
Warner Music Poland na Facebooku

, ,