We Draw A

Nowa muzyka

7 Lis 2014  

 

We Draw A, czyli Radek Krzyżanowski z Kamp! i Piotr Lewandowski z nieistniejącego już zespołu Indigo Tree poznali się kilka lat temu we Wrocławiu. Decyzja o wspólnym nagrywaniu była naturalna, ale muzycy potrzebowali odpowiedniego momentu do jej realizacji. Dzięki temu, muzyka tworzona przez We Draw A jest tak kompletna i przemyślana. 9 utworów składających się na „Moments” to elektronika nieskrępowana żadnymi granicami i materiał, jakiego w Polsce jeszcze nie nagrano. Warto przekonać się o tym już dziś, sięgając po debiut We Draw A lub słuchając go na oficjalnym profilu Soundcloud zespołu.

 
Moments” to trzecie długogrające wydawnictwo w katalogu wytwórni Brennnessel i kolejne, pokazujące jak różnorodna i znakomita jest krajowa scena elektroniczna. W najnowszym wydaniu tygodnika „Polityka” Bartek Chaciński napisał: „Choć dziś ten jeszcze nowszy romantyzm w wydaniu We Draw A ma może charakter bardziej senny i introwertyczny, pozostaje dowodem na to, że z mikroprocesorów da się wykrzesać cykl utworów wzruszająco dobrych.
 
We Draw A powstał latem 2012 roku we Wrocławiu. Od samego początku związani z wytwórnią Brennnessel, w której wydali dwie EPki Glimpse i Whirls (obie 2013). Naturalną kontynuacją ich drogi, stał się debiutancki LP zatytułowany „Moments”, którego premiera odbyła się 4 listopada 2014.
Dotychczasowy materiał wrocławskiego duetu wypełniony był zmysłowym dream popem, nocnym, melancholijnym electro. Na swoim długogrającym debiucie idą krok dalej. W hipnotycznym brzmieniu We Draw A najmocniej przebija się wrażliwość, którą można usłyszeć w specyficznym wokalu Piotra Lewandowskiego, znanego z nieistniejącego już projektu Indigo Tree. Ale te subtelność potrafią przełamać surowością brzmienia i swobodnym podejściem do struktury utworów. To prawdopodobnie pierwsza polska płyta, która czerpie zarówno z IDM jak i EDM, i żaden z tych gatunków sobie nie przeszkadza. To album, na którym echa Kraftwerk płynnie przechodzą w przywodzące na myśl syntezatorowe produkcje Aviciiego. Niemała w tym zasługa Radka Krzyżanowskiego, związanego z zespołem Kamp!. 
 
We Draw A świadomie zrezygnowali z epatowania swoim wizerunkiem, zarówno tym scenicznym jak i medialnym. Pierwszy wywiad i pierwsza sesja zdjęciowa dopiero przed nimi. Podobnie jak pierwsza duża trasa koncertowa u boku Kamp! w ramach Brennnessel on Tour 2014.

Od 28 listopada We Draw A będzie można zobaczyć na żywo.
28 listopada, Warszawa, Targi CJG
29 listopada, Katowice, Mega Club
4 grudnia, Sopot, Sfinks700
5 grudnia, Poznań, Eskulap
6 grudnia, Szczecin, Hormon
7 grudnia, Toruń, Od Nowa
11 grudnia, Łódź, Wytwórnia
12 grudnia, Wrocław, Eter
13 grudnia, Kraków, Rotunda
14 grudnia, Rzeszów, Bar/Lokal
18 grudnia, Białystok, Zmiana Klimatu
19 grudnia, Warszawa, Stodoła
BRENNNESSEL
Label istniejący od 2009 roku, prowadzony przez muzyków Kamp!.