Wizjonerzy metalu wrócili!

Nowa muzyka

31 Mar 2017   , , Video

Album Mastodon „Emperor Of Sand” już w sklepach.

W piątek, 31 marca 2017 roku, do sklepów trafiło szóste dzieło trzykrotnie nominowanej do Grammy grupy Mastodon, „Emperor Of Sand”.

Album „Emperor Of Sand” jest następcą wydanego w 2014 roku albumu „Once More ‚Round The Sun”, który dotarł do wysokiej szóstej pozycji na „Billboardzie” i znalazł się na pozycji dziesiątej na Wyspach. Piosenki Brann Dailor (perkusja, wokal), Brent Hinds (wokal, gitara), Bill Kelliher (gitara rytmiczna, wokal) i Troy Sanders (wokal, gitara basowa, klawisze) nagrywali z doskonale sobie znanym Brendanem O’Brienem, z którym spotkali się już w czasie sesji płyty „Crack The Skye” z 2009 roku), a który nagrywał wcześniej z AC/DC, Rage Against The Machine czy Pearl Jam. Sesje odbyły się w The Quarry Recording Studio nieopodal Atlanty oraz w Henson Studios w Los Angeles.

Pod względem treści, muzycy powracają na „Emperor Of Sand” do opowiadania jednej historii. W skrócie dotyczy ona osobnika skazanego na śmierć na złowrogiej pustyni. Ważną częścią opowieści jest koncepcja upływającego czasu. – Cesarz Piasku to odpowiednik Ponurego Żniwiarza – wyjaśnia Brann. – Piasek reprezentuje czas. Jeżeli ktoś, kogo znasz, otrzymał diagnozę, wskazującą na rychłą śmierć, pierwsza rzecz, nad którą się zastanawia, jest czas pozostały do życia. Zawsze pojawia się wtedy pytanie: „Jak długo jeszcze?”.

– Na płycie są refleksje na temat nieśmiertelności. W tym sensie „Emperor Of Sand” łączy się z całą naszą dyskografią. Jej zbudowanie zajęło nam 17 lat, lecz są tu również nasze reakcje na to, co zdarzyło się w ostatnich dwóch latach. Inspirują nas rzeczy bardzo prawdziwe, które przydarzyły się nam samym – dodaje Troy Sanders.

Powstała płyta jest kolejnym dowodem na to, że Mastodon jest zespołem, który nigdy nie zadowala się tym, co już osiągnął, lecz stara się ciągle poszukiwać nowych dróg, zaskakiwać. Na „Emperor Of Sand” fani doświadczą paru ostrych, nieoczekiwanych zakrętów aranżacyjnych, jednocześnie delektując się charakterystycznymi zagrywkami wizjonerów z Atlanty. Choćby niesamowitymi partiami bębnów Branna Dailora. „Emperor Of Sand” ukazał się jako CD, winyl, pliki cyfrowe, jak również w wersji deluxe. Okładkę albumu oraz booklet zaprojektował Alan Brown, znany jako Medusawolf. Mastodon będzie promować album w Polsce. Amerykańska kapela zagra 4 lipca 2017 roku w gdańskim klubie B90.

Tracklista:Mastodon_EoS_Final
Sultan’s Curse
Show Yourself
Precious Stones
Steambreather
Roots Remain
Word To The Wise
Ancient Kingdom
Clandestiny
Andromeda
Scorpion Breath
Jaguar God

Facebook Warner Music Poland warnermusicpoland
Strona główna http://www.warnermusic.pl

, ,