zimowa

Wspieram Kulturę: ZIMOWA debiutancki album

Nowa muzyka

7 Sty 2015  

Zimowa to projekt, który tworzą wokalistka Aneta Maciaszczyk i instrumentalista Michał Mentel. Podczas koncertów towarzyszą im także: Michał Husak – gitara oraz Jakub Buczek – bas/sampler. Ich muzyka to mieszanka chłodnej, przestrzennej elektroniki z brudnymi gitarami w nieco odrealnionej formie nawiązującej do brzmień z przełomu lat 80. i 90.
Na swoim koncie mają już kilka pierwszych koncertów, podczas których spotkali się z pozytywnym przyjęciem przez publiczność. Zimowa zagrała między innymi w Rybniku, Krakowie, Katowicach, Poznaniu oraz w łódzkiej Wytwórni wspólnie z duetem Rebeka. Również w ostatni piątek listopada (28.11) projekt muzyczny Zimowa był gościem Piotra Stelmacha na antenie radiowej Trójki.

Podczas dwugodzinnej Offsesji ze studia im. Agnieszki Osieckiejmuzycy zaprezentowali swój premierowy materiał oraz opowiedzieli o swoich najbliższych planach. Koncert na żywo wywołał ogromne zaskoczenie i wzruszenie słuchaczy, o czym świadczą komentarze i wiadomości, które dotarły do zespołu.

Muzycy aktualnie pracują nad pierwszą płytą. Jednak, aby album mógł ujrzeć światło dzienne, potrzebna jest pomoc! W serwisie Wspieram Kulturę (http://wspieramkulture.pl/projekt/820-Zimowa-debiutancki-album) każdy może przekazać daną kwotę, która pomoże w wydaniu debiutanckiego albumu Zimowej. Jeśli chcesz posłuchać płyty przed premierą lub uczestniczyć w specjalnie zorganizowanym dla Ciebie koncercie, wybierz jeden z kilku prezentów jakie Zimowa przygotowała w zamian za Twoje wsparcie!


Zimowa to projekt z Wodzisławia Śląskiego, który tworzą: wokalistka Aneta Maciaszczyk, instrumentalista Michał Mentel oraz towarzyszący im muzycy: Michał Husak– gitara, Jakub Buczek – bas/sampler.  Ich muzyka to mieszanka chłodnej, przestrzennej elektroniki z brudnymi gitarami w nieco odrealnionej formie nawiązującej do brzmień z przełomu lat 80. i 90. Pierwsze demo dostępne jest pod adresem www.soundcloud.com/zimowa, więcej premierowych utworów będzie można usłyszeć na najbliższych koncertach.
20 czerwca 2014 roku na antenie radiowej Trójki w audycji Offensywa prowadzący Piotr Stelmach po raz pierwszy wyróżnił twórczość zimowej, która przyjęta została z bardzo pozytywnym odzewem słuchaczy. Obecnie twórczość zespołu można usłyszeć między innymi: na antenie radiowej Trójki, w krakowskiej Radiofonii 100,5 FM oraz Radio17, wrocławskiej rozgłośni LUZ, a także w warszawskim RDC oraz BEMOWO.FM.
W październiku 2014 roku spośród zgłoszonych 93. zespołów, ZIMOWAznalazła się w finałowej 10.konkursu „Muzyka do nakręcenia” organizowanego przez NuPlays oraz platformę TlumTlum.pl i Audiowizje Festival. O wyborze finalistów decydowało jury w składzie: Paweł Soproniuk / NuPlays, Jan Okulicz-Kozaryn / TlumTlum.pl, Patryk Lewandowski / Audiowizje Festival, Radek Szatkowski / radio Bemowo.fm, Konrad Kotlarski / Progresja Music Zone. Następnie w głosowaniu Internautów ZIMOWA zajęła piąte miejsce, co było wyróżnieniem dla debiutującego zespołu.
Zimowa na swoim koncie ma już koncerty w Rybniku, Krakowie, Jastrzębiu Zdroju, Katowicach, Poznaniu czy łódzkiej Wytwórni, gdzie zagrała wspólnie z duetem Rebeka. 28 listopada odbyła się także Offsesja prowadzona przez Piotra Stelmacha ze studia im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce, gdzie Zimowa na żywo zaprezentowała swój premierowy materiał.


Muzyka ZIMOWEJ nawiązuje do klimatów lat 80-tych, ale nie jest pozbawiona dozy współczesności. [Radek Szatkowski / Radio Bemowo.FM] juror konkursu „Muzyka do nakręcenia”
ZIMOWA – Od początku jeden z moich faworytów, doskonały cold–wave, temperatura spada z sekundy na sekundę, w tym wypadku to komplement! [Konrad Kotlarski / Progresja Music Zone] juror konkursu „Muzyka do nakręcenia”
Gramy to na początku lata, mam nadzieję, że to będzie dobry znak. Zimowa, to muzyka z dużą ilością pięknej przestrzeni. Okazały debiut na Offensywnym podkładzie. Więcej, chce więcej! [Piotr Stelmach, Trójka – Program 3 Polskiego Radia, Offensywa] 20 czerwca 2014
Jeśli szukacie nowego, innego, momentami nawet obcego brzmienia, koniecznie musicie odpalić w Waszych głośnikach projekt ZIMOWA! Prawdopodobnie już po pierwszych dźwiękach będziecie pewni, że to jest to czego szukaliście, a po kilku chwilach wciągnie Was totalnie. Nastrojowe brzmienia gitar przeplecione nienachalną elektroniką budzą pewnego rodzaju wewnętrzny niepokój, który otulony zmysłowym wokalem, powoli otwiera przed nami baśniowy świat… [SO!MUSIC]
http://somusicpl.blogspot.com/2014/06/zimowa-niezwyka-kraina-muzycznych.html
Elektroniczne utwory, pomieszane z gitarami zabierają nas w podróż budzącą w środku wiele inspiracji. Coś sprawia, że zastygasz na chwilę i kierując głowicę w stronę okna wędrujesz po wspomnieniach i marzeniach. O duecie mogę napisać z czystym sumieniem, że jest genialny, a Anecie gratuluję nastrojowego wokalu, który jednak z zimowym klimatem nie ma nic do czynienia… [NIECODZIENNIK NIEKULTURALNY]
http://niekulturalny.pl/kultura/muzyka/zimowa/


Po zapoznaniu się z kawałkiem „You Came Here” – dwa razy zachęcać nie będzie trzeba. Jest więc na co czekać.[MUSIC IS]
http://musicis.pl/2014/06/20/zimowa-i-ich-pierwsze-utwory
Skojarzenie, które pojawiło się w mojej głowie podczas słuchania „Cover The Fall” – to było nieskromne przywołanie głosu Lou Rhodes.[YOUR PEARL]
http://yourpearl.blogspot.com/2014/06/zimowa-new-vibe.html
MAGNETOFFON
http://magnetoffon.info/zima-przyjdzie-juz-jesienia/
SWALLOWING THE DECIBELS
http://thedecibels.wordpress.com/2014/08/23/zimowa-demo/
NOWA MUZYKA
http://www.nowamuzyka.pl/2014/07/29/zimowa/
TEGO SŁUCHAM
http://tegoslucham.pl/index.php?s=blog&id=783
5 KILO KULTURY
http://5kilokultury.pl/nadchodzi-zimowa/
TAK DUŻO GENIALNEJ MUZYKI
http://takduzogenialnejmuzyki.pl/2014/06/23/zimowa-music/
MUZYKA.RYBNIK.PL
http://muzyka.rybnik.pl/plyty/recenzje/247-zimowa-nowy-projekt-muzyczny-kt%C3%B3ry-zaskoczy