1-2Bfoto.-2BMarcin-2BOsman

Zebra. Czego chcieć więcej?

Nowa muzyka

17 Sty 2015  

Las, śpiew ptaków i takie tam.  Zebra to coś więcej. Oddanie się wibracji dźwięków, przy akompaniamencie zmysłowego przyciągania, to właśnie ich styl.

Początkowo Zebra był duetem założonym przez Natalie Norko i Zdzisława Orłowskiego, który ewoluował do ośmiu członków. Miejsce narodzin Kraków, aczkolwiek dalsza praca i doskonalenie swojego stylu nastąpiła we Wrocławiu. Na swoim koncie mają dwa albumu, z czego szczególną uwagę należy zwrócić na drugi krążek ” Electronic Heart”, za którego mastering był odpowiedzialny Marcin Bors, ze studia Fonoplastykon. Bors jest zamieszany w realizacje doznań kulturowych takich artystów jak Muchy, Hey, Gaba Kulka, Lao Che, Czesław Śpiewa czy też Myslovitz.

Twórczość Zebry jak i sam gatunek jest trudny do zdefiniowania. Szeroki wachlarz doświadczeń i ciekawa paleta dźwięków, powodują trudności przy przyporządkowaniu muzyków do danego stylu. Sam zespół określa, iż ich muzyka to szeroko rozumiany dub!

Każdy koncert grupy przyciąga i hipnotyzuje, pozostawiając w Nas chęć i potrzebę  dalszego eksplorowania muzycznego świata Zebry.

Czas mija, mamy początek 2015 roku. Już wystarczająco dużo czasu upłynęło, od ostatniego albumu.
Mamy nadzieję, że już niedługo usłyszymy o nowych pracach nad kolejnym albumem, ponieważ kto raz posłucha Zebry, będzie jej słuchał zawsze.

„Od dźwięków gęstwo. Zebra ciągnie w gąszcz”

www.zebradub.com

Zapraszamy do posłuchania zebry w pełnej klasie podczas gościnnego występu w audycji „Ministerstwo Dźwięku” na częstotliwości radiowej Czwórki.
http://www.polskieradio.pl/10/494/Artykul/772281,-Koncert-Zebry-w-Czworce-Posluchaj-